2. - Германия
  3. Фенербахче се справи с АЕЛ Лимасол (+ВИДЕО)

Фенербахче се справи с АЕЛ Лимасол (+ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) измъкна трудно точка от Олимпик (Марсилия)

Отборът на Фенербахче продължава да е без поражение в групите на Лига Европа през този сезон, след като днес се наложи с 2:0 като домакин на АЕЛ Лимасол в среща от група „С” на надпреварата. Това бе трети успех за турския тим в досегашните четири мача от група.

Двубоят се игра на стадион „Шюкрю Сараджоглу”, а домакините излязоха с гол напред в 11-ата минута, когато Дирк Наут не остави шансове на стража на кипърския тим и отбеляза за 1:0. Крайното 2:0 бе оформено от Муса Соу в 40-ата минута.

Олимпик (Марсилия) и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха наравно – 2:2, в другия мач от групата. Срещата се игра на „Велодром”, а на почивката на двубоя гостите от Борусия водеха с 1:0, след като Майк Ханке бе успял да открие резултата в 19-ата минута.

Марсилия възстанови равенството малко след началото на втората част. Джоуи Бартън се разписа за 1:1 в 54-ата минута, а в 67-ата френският тим поведе с 2:1, след като Джордан Аю успя да вкара втори гол за домакините. Борусия обаче все пак успя да се добере до равенството в продължението на срещата. Автор на гола за крайното 2:2 в 3-ата минута на добавеното време бе Хуан Аранго.

Така в момента лидер в група „С” е Фенербахче с актив от 10 точки. Борусия (Мьонхенгладбах) е на 2-ото място с 5 пункта, колкото има и третият – Олимпик (Марсилия). АЕЛ Лимасол е на последната 4-та позиция с 1 точка и вече няма шансове за класиране в следващата фаза на Лига Европа.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)