2. - Германия
  3. Гладбах елиминира тима на Павел Дочев за Купата на Германия

Гладбах елиминира тима на Павел Дочев за Купата на Германия

Борусия се класира за втория кръг на турнира

Отборът на Бундеслигата Борусия Мьонхенгладбах се класира за втория кръг в турнира за Купата на Германия по футбол след успех с 3:1 като гост на третодивизионния Ерцгебирге Ауе, воден от българския треньор Павел Дочев.

Домакините поведоха с 1:0 още в осмата минута след попадение на 22-годишния полузащитник Мика Клаусен. Борусия Мьонхенгладбах възстанови равенството до края на първото полувреме, след като в 34-ата минута французинът Франк Онора реализира за 1:1.

Елитният германски тим можеше да поведе още до почивката, но в петата минута на добавеното време на първото полувреме Юлиан Вайгъл пропусна дузпа.

С голове на 21-годишния защитник Лука Нец в 52-ата и на Аласан Плеа в 70-ата минута гостите все пак стигнаха до успеха с 3:1 и продължават на 1/16-финалите в надпреварата.

За втория кръг се класира и втородивизионният Гройтер Фюрт, който преодоля състезаващия се в пета дивизия Шот Майнц с 2:0 като гост, след попадения на нападателя Денис Сърбени в осмата и на влезлия като резерва на мястото на Сърбени - Сулиман Мутафа в 82-ата минута.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)