2. - Германия
  3. Гладбах продължи на 1/16-финалите след 2:0 над АЕЛ Лимасол (+ВИДЕО)

Гладбах продължи на 1/16-финалите след 2:0 над АЕЛ Лимасол (+ВИДЕО)

Олимпик Марсилия загуби шансове за класиране за елиминационната фаза, след като загуби с 0:1 от Фенербахче

Борусия Мьонхенгладбах надви с 2:0 АЕЛ Лимасол в мач от група „С” на Лига Европа. Двубоят се игра на „Борусия-Парк”, а и двете попадения за домакините паднаха в заключителния четвърт час на срещата.

В 75-ата минута кипърският тим остана с човек по-малко, след като Лусиано Бебе получи директен червен картон, а 4 минути по-късно влезлият като резерва Игор Де Камарго отбеляза за 1:0. Второто попадение отново бе дело на Де Камарго и падна в продължението на мача.

В другата среща от група „С” Олимпик Марсилия отстъпи с 0:1 като домакин Фенербахче. Единственото попадение в мача на „Велодром” отбеляза Бекир Иртегун в 40-ата минута.

Така Фенербахче постигна четвърта победа в групата и си осигури място в следващата фаза, като със сигурност ще финишира и на първата позиция в крайното подреждане в група „С”. Успехът над АЕЛ Лимасол гарантира на Борусия Мьонхенгладбах място на 1/16-финалите, а в момента немският тим има 8 точки и заема 2-ото място, където ще се намира и във крайното класиране на групата. Олимпик Марсилия и АЕЛ Лимасол ще приключат с участието си в турнира, след като изиграят последните си мачове от група „С”.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)