2. - Германия
  3. Гръцки хеттрик приседна на Волфсбург, Херта би "вълците" с 5:1

Гръцки хеттрик приседна на Волфсбург, Херта би "вълците" с 5:1

Гекас бележи три пъти във вратата на шампионите, изпадащият Херта направи мача на сезона

Херта изигра мача на сезона си, побеждавайки настоящия шампион в Бундеслигата Волфсбург с изразителното 5:1 като гост. Три гола за берлинчани наниза гръцкият нападател Теофанис Гекас, а с два гола се отчете неговият колега Адриан Рамос. „Старата дама” записа едва четвъртата си победа през сезона и дори с изразителния успех продължава да увеличава постижението си за най-малко спечелени точки от началото на сезона, откакто в Бундеслигата се отсъждат по три точки за победа. Доскорошният антирекорд стоеше при 19 спечелени точки за 26 кръга.

В пореден двубой българският нападател на Херта Валери Домовчийски изгледа срещата от резервната скамейка на тима си.

Головият разстрел на Волфсбург до известна степен бе оправдан, след като „вълците” спечелиха истинска маратонска битка срещу Рубин Казан на осминафиналите в Лига Европа. Херта започна голеадата още в шестата минута, когато сметката си откри Гекас. Гъркът не бе опазен в пеналта и с лекота откри резултата с удар в далечния ъгъл на Марвин Хиц. Адриан Рамос удвои преднината на гостите от Берлин в осмата минута, когато успя да изпревари Хиц до центриране в наказателното поле.
Резултатът стана класически в 26-ата минута, след като втория си гол отбеляза Гекас. Херта продължи да диктува темпото, но въпреки това позволи на домакините да върнат един гол в 36-ата минута. Бразилската звезда Графите се появи в игра в 35-ата и едва с първото си докосване до кълбото успя да намери мрежата на Ярослав Дробни. Не кой да е, а Един Джеко осигури головия пас за своя колега на върха на атаката.

След паузата Херта успя да направи четвъртия си успех за сезона още по-изразителен. Гекас оформи хеттрика си в 63-ата след добра комбинация с Арне Фридрих. Адриан Рамос имаше последната дума и в 84-ата минута оформи крайното 5:1. Колумбийският нападател „слаломира” из отбраната на „вълците” и след хубав финт пред последното си препятствие до вратата намери мрежата на Хиц за пети път.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)