2. - Германия
  3. Хелмес и Кислинг донесоха нова победа на Леверкузен

Хелмес и Кислинг донесоха нова победа на Леверкузен

Байер печели трудно с 2:1 срещу Шалке 04 в дербито на Бундеслигата.

В дербито на Бундеслигата от 13-ия кръг на шампионата, отборът на Байер Леверкузен успя да победи Шалке 04 на собствения си „Байарена” с 2:1. Младият състав на домакините за пореден път доказа, че е готов да се бори за титлата, успявайки да се пребори с коравия тим от Гелзенкирхен.

Домакините започнаха нервно срещата, но въпреки това следваха тактиката си безупречно и пресираха успешно играчите на Шалке. Треньорът на гостите Рутен заложи на дефанзивния холандец Енгелаар вместо Ракитич и това се отрази на играта в креативен план на тима. Въпреки това Курани пропусна в 19-ата минута 100%-ово положение да открие резултата. В 30-ата минута Щефан Кислинг успя да открие за Леверкузен. Той се възползва от блестящ пробив на Ренато Аугусто по фланга, който се справи с Кобиашвили и центрира в наказателното поле. Там Кислинг се пребори с защитата на Шалке и от 8 метра простреля Нойер. Десет минути по-късно, партньорът на Кислинг – Патрик Хелмес също показа класата си. В основата на попадението отново бе Ренато Аугусто, който го намери на удобна позиция, а за голмайстора на първенството, не бе проблем да покачи – 2:0. В крайна сметка този резултат не отразява напълно показаното на терена, където гостите бяха напълно равностойни.

Второто полувреме също бе посветено на тактическа битка, между тимове със сходни качества. В 67-ата минута равновесието бе нарушено, след като Гонзало Кастро бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това гостите стигнаха едва до един гол в последните 23 минути. Отбеляза го Кевин Курани с глава след центриране на Пандер. В последните секунди Джералд Асамоа се откъсна сам срещу вратата на Леверкузен, но главният съдия вдигна съмнителна засада, което бе и последното положение в срещата.

Стартови състави:
ЛЕВЕРКУЗЕН: Адлер – Кастро, М. Фридрих, Енрике, Кадлец – Ролфс, Ренато Аугусто, Видал, Барнета – Кислинг и Хелмес (Дум, 73`).
ШАЛКЕ 04: Нойер – Рафиня, Вестерман, Бордон, Кобиашвили (Пандер, 46`) – Джоунс, Ернст (Ньоведес, 52`), Енгелаар – Фарфан, Х. Алтинтоп (Асамоа, 66`) и Курани.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)