2. - Германия
  3. Херта надигра Кьолн с 3:0 и видя светлината в тунела

Херта надигра Кьолн с 3:0 и видя светлината в тунела

Валери Домовчийски се появи на терена в 79-ата минута

Херта разби като гост тима на Кьолн с 3:0 в мач от 29-я кръг на Бундеслигата. Гостите от столицата записаха ценни три точки срещу „козлите”, които в края на двубоя останаха с два човека по-малко. Валери Домовчийски се появи на терена в 79-ата минута, но не затрудни отбраната на гостите, тъй като съотборниците му вече се бяха погрижили за класическия изглед на резултата.

След засилен домакински натиск през първото полувреме и няколко фрапиращи пропуска на Миливое Новакович Херта успя да поведе в резултата с гол на Рафаел. Удар на Рамос бе отклонен от Юсеф Мухамад. Рафаел изпревари ливанеца и прати топката покрай Мондрагон за 1:0 в 25-ата минута. Още следващата минута „козлите” изпуснаха идеална възможност да се върнат в мача, след като Миливое Новакович разтресе напречната греда на Ярослав Дробни.

В първата минута от добавеното време Рафаел удвои преднината на Херта с втория си гол за двубоя. Рамос намери Гекас в предни позиции. Гъркът финтира Мондрагон, но бе принуден да върне подаването си назад. Топката пое Сисеро, който центрира в пеналта, а там измежду трима защитници Рафаел стреля между краката на Мухамад за 2:0.
Злощастната вечер за централния бранител доби още по-лошо изражение, след като той видя червения цвят на съдийския картон в 73-ата минута. Ливанецът бе задминат от Рамос, при което дръпна фланелката му и потегли към съблекалните. Кратко след това в 75-ата минута  Сисеро вкара седмия си гол за сезона, а Херта се сдоби с преднина от три гола. Херта продължи да притиска съперника си, докато в 87-ата минута втори играч на Кьолн напусна терена с червен картон. Зоран Тошич получи второ официално предупреждение в рамките на една минута.

Херта е на последната позиция във временното класиране с 22 точки. Берлинчани са на три точки от зоната на спасението, но шансовете им да изпълнят целта клонят към нула. В оставащите пет кръга на шампионата „старата дама” трябва да се изправи срещу отбори като Байерн и Шалке, а това прави изгледите за оставане в елита почти илюзорни.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)