2. - Германия
  3. Херта падна от Хофенхайм и остана на последното място

Херта падна от Хофенхайм и остана на последното място

Столичани загубиха с 0:2 домакинството си, Домовчийски пак извън групата

След като завърши 1:1 с Майнц и след това взе с 3:0 гостуването си на Фрайбург, опашкарят в първенството на Германия Херта отново пое по лошия път, губейки с 0:2 домакинството си на Хофенхайм. Тимът на Фрийдхелд Функел претърпя втора загуба за една седмица. Берлинчани отпаднаха и от Лига Европа след поражение с 0:4 от Бенфика на реванша в Лисабон.

Българинът Валери Домовчийски не попадна в групата на столичани за трети пореден мач в Бундеслигата.

Първата част премина равностойно, като и двата тима имаха шансове за гол. Ибишевич за гостите и Рафаел за домакините получиха най-добрите възможности за гол преди Демба Ба също да пропусне, но вече при втория си опит изведе Хофенхайм напред в резултата, отбелязвайки петия си гол за сезона. Това стана в 35-ата минута на срещата, когато роденият във Франция сенегалец бе изведен Кристиян Айхнер и с удар между защитник и вратаря Дробни прати топката в долния ляв ъгъл.

Ситуацията за домакините се усложни още повече малко преди почивката, когато Лукаш Пижек получи контузия и бе заменен принудително от Стеве фон Берген.

Двубоят продължи спокойно през второто полувреме. Първата по-сериозна опасност бе за Херта в 63-ата минута. Флориан Кринге пробва удар, но отбраната на гостите изби.

В тима на Хофенхайн, който по това време на миналата година заемаше 2-ото място в класирането, също бе извършена принудителна смяна. Дясното крило Майкосуел бе ритнат лошо и на негово място се появи Тобиас Вайс.

До края Максимилиан Нику и дори вратарят Ярослав Дробни, който бе излязъл, опитаха да изравнят, но ударите им минаха встрани от целта.

В добавеното време Ведад Ибишевич оформи крайното 2:0 за гостите. Асистенцията бе на Карлос Едуардо.

Така Херта записа 15-а загуба за сезона и остава на 18-ото, последно място с актив от 15 точки, с 5 по-малко от Фрайбург, който е точно над чертата. Хофенхайм се изкачи с една позиция и вече е 9-и с 32 точки.

На „Олимпиащадион” днес присъстваха 37 391 зрители.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)