2. - Германия
  3. Херта взе точка във Франкфурт, но продължава да тлее на дъното

Херта взе точка във Франкфурт, но продължава да тлее на дъното

Домо игра 13 минути за 2:2 срещу удобния си съперник Айнтрахт

Айнтрахт Франкфурт не успя да победи последния в класирането на Бундеслигата Херта в домакинството си от 31-я кръг на шампионата. Срещата завърши при резултат 2:2, след като Айнтрахт не успя да реализира дузпа в края на първото полувреме. Мигновено след това домакините бяха наказани с втори гол на Херта и трябваше да преследва равенството през втората част. Валери Домовчийски се появи в игра за берлинчани в 77-ата минута, но не успя да помогне на тима си в борбата за оставане в елита.

Първото полувреме започна с добри моменти и за двата отбора. В 12-ата минута Кайо достигна до отлично положение, но след два последователни удара с глава не успя да се разпише в полза на домакините. Нападателят спечели въздушен дуел с противников бранител, а след това се опита да прехвърли Ярослав Дробни. Вратарят на Херта с върха на пръстите си обаче успя да отклони кълбото далеч от рамката си.

През първата част Херта разчиташе главно на бързите си футболисти и техните контраатаки. Стратегията на столичани сработи в 17-ата минута, когато Гойко Качар отбеляза за 1:0. Бразилецът Рафаел се откъсна от Майк Франц по лявото крило и центрира към близката греда към своя сънародник Сисеро. Той предвидливо продължи с глава към Качар, който от четири метра вкара топката във вратата на Ока Николов.

Айнтрахт възстанови равенството в 37-ата минута. Юмит Коркмаз се разписа за 1:1 след отличен пробив отдясно и добре пласиран удар от седем метра. Пет минути по-късно Франкфурт получи отличен шанс да поведе в резултата, след като Кайо бе съборен в противниковото наказателно поле и спечели дузпа. Пирмин Швеглер застана зад топката, но не успя да реализира от бялата точка, стреляйки встрани от дясната странична греда. Половин минута по-късно домакините бяха наказани за прахосничеството. Херта поведе с 2:1, след като Рафаел бе намерен в предни позиции. Бразилецът пое топката и необезпокоявано се разписа във вратата на  Николов, който успя единствено да промени траекторията на топката.

След почивката Айнтрахт отново превъзхождаше съперника си и логично в 63-ата минута успя да изравни резултата. Бранителят на Айнтрахт Марко Рус успя да засече центриране от фаул в далечния ъгъл на вратата на Херта и с това върна тима си в мача.

Треньорът на Херта Фридхелм Функел показа, че ще се бори за победата в срещата, пускайки в игра българския си нападател Валери Домовчийски в 77-ата минута. Той обаче не успя да спомогне с нищо, което да измени крайния изглед на резултата.

След 31 мача Херта остава на последното място с все по-малки шансове за спасение. С 22-те си точки и пет победи от началото на сезона „старата дама” се нарежда на второто място в класацията за най-слаби отбори в Бундеслигата за последните 25 години. Айнтрахт се е утвърдил в средата на таблицата с 44 точки.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)