2. - Германия
  3. Херта зае второто място, след победа над Кьолн с 2:1, Домовчийски с 8 минути игра.

Пантелич се появи като резерва и донесе победата на Херта.

Отборът на Херта продължи със силното си представяне у дома от началото на сезона и се наложи с 2:1 над тима на Кьолн в първия мач от 15-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Сърбинът Гойко Качар откри за домакините още в 24-та минута, след асистенция на Андрей Воронин. В самия край на първото полувреме бившият футболист на Литекс Миливое Новакович вкара дежурния си гол и изравни резултата - 1:1. През втората част на двубоя треньорът на домакините Фавре пусна последователно в игра двамата си резервни нападатели. Първо другият сръбски национал в състава на Херта Пантелич се появи в игра в 69-та минута. В 82-та минута на терена се появи и бившият голмайстор на Левски Валери Домовчийски. Това повлия на играта на столичани и те логично се добраха до победен гол 86-та минута, чийто автор бе именно резервата Пантелич.

С тази победа Херта се изкачи на 2-то място в класирането с актив от 30 точки, с 1 точка по-малко от лидера Хофенхайм, който утре приема Арминия (Билефелд). Кьолн пък остана на 10-то място с актив от 19 точки.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)