2. - Германия
  3. Хофенхайм остава на върха след 3:0 над Арминия

Хофенхайм остава на върха след 3:0 над Арминия

Хофенхайм остава на върха в в Бундеслигата след 3:0 над Арминия (Билефелд). Домакините владееха инициативата през цялата среща и напълно заслужено спечелиха трите точки. Първото попадение за Хофенхайм реализира босненецът Ведад Ибишевич още в 5-та минута на мача с което головете му в Бундеслигата станаха 17. Натискът от страна на домакините продължи и в 11-ата минута Карлос Едуардо отправи силен удар от 30 метра и удвои резултата.

Хофенхайм остава на върха в в Бундеслигата след 3:0 над Арминия (Билефелд). Домакините владееха инициативата през цялата среща и напълно заслужено спечелиха трите точки. Първото попадение за Хофенхайм реализира босненецът Ведад Ибишевич още в 5-та минута на мача с което головете му в Бундеслигата станаха 17. Натискът от страна на домакините продължи и в 11-ата минута Карлос Едуардо отправи силен удар от 30 метра и удвои резултата.

През втората част на срещата темпото логично спадна след комфортната преднина на Хофенхайм. Треньорът на домакините Ралф Рагник даде шанс на резервите Уелингтон и Копадо, които влязоха на местата на голмайсторите Ибишевич и Еду. Копадо оформи крайното 3:0 в 89-ата минута с гол от дузпа. След тази победа Хофенхайм е едноличен лидер в Бундеслигата с актив от 34 точки.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)