2. - Германия
  3. Караславов с цял мач при победа на Гройтер Фюрт

Караславов с цял мач при победа на Гройтер Фюрт

Гройтер Фюрт продължи успешната си серия срещу Рот Вайс Ален и след 3:1 у дома „детелините” с Асен Караславов в състава си записаха 12-а победа за сезона във втора немска Бундеслига. Българският бранител бе на терена в продължение на целия двубой за своя тим.

Последният в класирането Рот Вайс не бе печелил като гост срещу „детелините” от 2001 г. насам и традицията се запази и днес. Домакините поведоха с 1:0 в 21-ата минута с гол на Николай Мюлер. Халфът пое топката около бялата точка и с хубав изстрел я запрати в долния десен ъгъл на Саша Кирщайн. Минути по-късно завърналият се след контузия в коляното нападател на домакините Сами Алаги реализира 11-я си гол за сезона след куриозен гол. Нападателят стреля с глава, топката отскочи от страничната греда, но таранът реагира бързо и при добавката не сгреши за 2:0.

След паузата гостите върнаха един гол след статично положение в 66-ата минута. Вторият нападател на „детелините” Кристофер Ньоте отбеляза трети гол за домакините в 89-ата минута.

С победата си над Рот Вай Ален Гройтер Фюрт прекъсна серия от 300 минути без отбелязан гол и измести Падерборн от осмото място в лигата. Рот Вайс е на последното място в класирането с актив от 21 точки.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)