2. - Германия
  3. Карлсруе взе важен успех без Мицански в битката за място в Бундеслигата

Карлсруе взе важен успех без Мицански в битката за място в Бундеслигата

Инголщад спечели промоция за германския елит за първи път в своята история

Българският национал Илиян Мицански не беше в групата на Карлсруе при успеха с 2:0 като гост на Айнтрахт (Брауншвайг) в предпоследния 33-и кръг на Втора Бундеслига.

В отсъствието на Мицански двата гола за успеха на Карлсруе вкара германският нападател Роуен Хенингс, който се разписа в края на първата и втората част (43-а и 87-а минута).

В 84-ата минута двата отбора останаха с по 10 души след червени картони на Райхел от Брауншвайг и втори жълт на Пайтц от Карлсруе.

Свирепата битка за промоция ще продължи и в последния кръг. Засега само лидерът Инголщад си осигури място в Бундеслигата през новия сезон за първи път в своята история с 63 точки на върха. Дармщад загуби днес като гост на Гройтер Фюрт с 0:1, но остава на второ място с 56 точки. Карлсруе и Кайзерслаутерн имат по 55 на трето и четвърто място. Третото място праща на плейоф срещу 16-ия в Бундеслигата за място в елита. Първият показател е головата разлика, а преди последния кръг Карлсруе има 4 гола по-добра голова разлика.

В последния кръг на 24 май Карлсруе е домакин на Мюнхен 1860, Кайзерслаутерн посреща лидера Инголщад, а вторият Дармащ ще се класира за Бундеслигата при успех у дома над Санкт Паули.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)