2. - Германия
  3. Кайзерслаутерн с разгром за Купата на Германия, Мицански извън групата (видео)

Кайзерслаутерн с разгром за Купата на Германия, Мицански извън групата (видео)

Вижте всички двойки за 1/4 финалите за Купата на Германия

Днес бяха изиграни последните два мача от 1/8 финалите на турнира за Купата на Германия. Отборът на българина Илиян Мицански Кайзерслаутерн се наложи с убедителното 4:1 над домакините от Кобленц. Домакините водеха през първото полувреме след гол на Класен в 17-та минута, но през втората част „лаутерите” се вдигнаха на щурм и вкараха четири безответни попадения.

Те бяха дело на Лакич в 54, 59 и 65-та минута, и на Немец в 64-та. Хеттрикът на Срджан Лакич сякаш отказа домакините и резултатът остана 4:1 в полза на гостите. Любопитен факт за мача е, че авторът на три попадения Лакич изпусна дузпа десет миути преди края първото полувреме, но през вторите 45 минути значително подобри играта си и бе в основата на успеха. След победата Кайзерслаутерн се класират напред и ще се изправят срещу Дуисбург.

В другия днешен двубой от 1/8 финалите на Купата на Германия Нюрнберг победи като гост с 2:0 домакините от Кикерс (Офенбах). Головете за гостите отбеляза Тими Симонс в 20-та и 66-та минута. Нюрнберг ще играе на 1/4 финалите срещу тима на Шалке.