2. - Германия
  3. Кайзерслаутерн смля и изхвърли Шалке - 5:0 (видео)

Кайзерслаутерн смля и изхвърли Шалке - 5:0 (видео)

Отборът на Феликс Магат и Раул бе буквално пометен в Кайзерслаутерн, Мицански с осем минути на терена

След хубавата си победа в Шампионската лига срещу Лион, тимът на Шалке записа още една поредна срамна загуба. Отборът на Феликс Магат бе буквално пометен в Кайзерслаутерн, където домакините смляха с 5:0 своя противник.

С два гола през първата и три през втората част, „лаутерите“ не оставиха дъх на вицешампиона на Германия, който с 13 точки е само на една над чертата на изпадащите. Българският национал Илиян Мицански влезе в игра в 85-ата минута и остана на терена до края.

Резултатът откри Срджан Лакич след удар с глава от малкия пеналт в долния десен ъгъл на вратата. След попадението домакините продължиха да владеят инициативата и да натискат съперника си. След няколко пропуска дойде ред и на Шалке да създаде положение, но удара на Хунтелаар премина встрани от вратата.

В 39-ата минута Кайзерслаутерн поведе с 2:0. Мартин Амедик намери топката с глава отблизо след центриране от корнер.

След гола "миньорите" се опитаха да направят някакъв опит да върнат поне един гол, но се стигна до трети за домакините, след като Лукич използа хубав извеждаш пас и вкара втория си гол в мача. Това тотално съсипа Раул и компания.

С голове на Иличевич в 76-ата минута от дузпа и Моравек в 88-ата „лаутерите“ изхвърлиха от стадиона си Шалке и се изкачиха на 11-о място в класирането.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)