2. - Германия
  3. Кризата в Херта продължава - 19-годишен вратар подари победата на Хамбургер за 1:3, Домо с 20 минути игра

При дебюта на Фридхелм Функел начело на тима, който замени на поста уволнения Лусиен Фавре, Херта не успя да се противопостави срещу лидера в класирането преди 8-ия кръг и закономерно допусна поредна загуба.

Кризата в берлинския Херта се задълбочи още повече след днешната загуба с 1:3 от Хамбургер в 8-ия кръг на германската Бундеслига. За това обаче помогна и 19-годишният страж на домакините Саша Бурхерт, който направи непростими грешки за два от головете.

Мачът започна отлично за Херта на „Олимпиящадион” в Берлин като в 9-ата минута капитанът Фридрих откри резултата. Еберт центрира от ъглов удар, топката беше продължена от Рамос към оставения абсолютно непокрит защитник и той направи 1:0

Още до почивката обаче момчетата на Бруно Лабадия обърнаха мача. Бранителя на Херта Кака си отбеляза автогол в 24-ата минута. При центриране на Боатенг вратарят Окс излезе напред да улови топката, но беше изненадан от съотборника си Кака, който в стремежа си да изчисти прати топката в собствената си мрежа.

В 38-ата Давид Яролим вкара за 2:1 в полза на гостите от Хамбург. Резервният вратар на Херта Саша Бурхерт, който влезе на мястото на контузения Окс, излезе непремерено от наказателното си поле, изби топката с глава на Яролим, който направи 2:1 с хубав прехвърлящ удар от 25 метра.

Бразилецът Зе Роберто показа, че се намира в невероятна форма и в 40-ата като вкара трети гол, близнак на втория, след като Бурхерт отново излезе неразчетено и пак изчисти топката с глава в краката на противников футбоолист.

През втората част тимът на Херта се опита да се върне в мача. В 70-ата минута на терена с екипа на берличани се появи българският национал Валери Домовчийски, който замени Рафаел.

Домо и неговите съотборници не успяха да поразят вратата на Франк Рост до края и Херта загуби с 1:3.

Хамбургер дели първото място в класирането с Байер (Леверкузен), като двата тима имат по 20 точки от 8 изиграни срещи. Херта се закотви на последното 18-о място с 3.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)