2. - Германия
  3. Кьолн се справи с 9 от Айнтрахт у дома (ВИДЕО)

Кьолн се справи с 9 от Айнтрахт у дома (ВИДЕО)

"Козлите" спечелиха много важни три точки

Кьолн се наложи над Айнтрахт Франкфурт с 2:0 на „Райн Енерги Щадион“ в мач от 20-ия кръг в германската Бундеслига. Фарид Алиду даде аванс на „козлите“ в 68-ата минута, а Ян Тилман удвои преднината на своя тим в 80-ата минута на срещата. Гостите от Франкфурт завършиха срещата с 9 души на терена, след като първо Нилс Нкунку бе изгонен в 66-ата минута, а впоследствие Тута в 83-ата минута.

След този успех Кьолн събра 15 точки в актива си, като се намира на 16-то място в класирането в Бундеслигата, но все още е на две точки от спасителния бряг. Айнтрахт Франкфурт пък е на 6-та позиция с 31 пункта.

Първата чиста възможност се откри пред Кьолн в 15-ата минута, когато Ян Тилман бе адресатът на центриране в наказателното поле на гостите, като стреля в левия ъгъл, но Кевин Трап направи феноменално спасяване.

Деян Любичич пропусна златна възможност в 39-ата минута, когато стреля от границата на наказателното поле на Айнтрахт Франкфурт, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Само минута по-късно Ельес Шкири навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Кьолн и шутира от близко разстояние, но Марвин Швебе отрази.

Айнтрахт Франкфурт първи достигнаха до гол в 58-ата минута, когато Фарес Шаиби прати топката в мрежата, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен.

Положението за Айнтрахт Франкфурт стана още по-тежко в 66-ата минута, когато Нил Нкунку бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон.

Само две минути по-късно Кьолн успя да излезе напред в резултата, когато Деян Любичич комбинира с Фарид Алиду, който по принцип е собственост на Айнтрахт, но успя да прати топката в мрежата на вратата, пазена от Кевин Трап.

Кьолн удвои преднината си в 80-ата минута, когато Любичич подаде за Ян Тилман, който овладя топката в наказателното поле на „орлите“ и порази целта с удар от близко разстояние в десния ъгъл на вратата.

Айнтрахт Франкфурт остана с 9 души на терена в 83-ата минута, когато централният защитник Тута получи втори жълт и респективно червен картон от съдията. Въпреки това, обаче гостите удържаха и не допуснаха повече попадения във вратата си.

Отлична оферта за Германия-Унгария

Първи мач за Бундестима след отказването на трима големи

Нагелсман обмисля повиквателна за талант на Байерн Мюнхен

Става на въпрос за Паул Ванер

Хари Кейн е наказал всеки един съперник в Бундеслигата

Нападателят с изумително постижение в това отношение

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)