2. - Германия
  3. Лайпциг не сбърка при домакинството си на Гладбах (ВИДЕО)

Лайпциг не сбърка при домакинството си на Гладбах (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха с 2:0

РБ Лайпциг не сбърка в домакинството си срещу Борусия Мьонхенгладбах и спечели с 2:0, с което намали разликата от Борусия Дортмунд на 1 точка, заемайки 5-о място в класирането.

Гостите остават на 14-та позиция с 22 точки.

Лайпциг реши мача с по един го в началото на двете полувремена. Първо се разписа Симонс в 14-ата минута, а Опенда отбеляза в 57-ата за 2:0.

Домакините започнаха мача по-уверено и логично стигнаха до гол. Юсуф Поулсен пусна топката към Хави Симонс, който нанесе страхотен удар от дистанция и не остави шансове на вратаря на гостите – 1:0 в 14-ата минута.

Само 4 минути по-късно Хави Симонс бе близо до втори гол. Той стреля, но Мориц Николас спаси.

В 31-ата минута Люис Опенда извърши нарушение, което направи срещу противников футболист, а в ситуацията се разглеждаше за потенциален червен картон на Опенда, но се оказа, че такъв няма да бъде показан.

В 57-ата минута Люис Опенда вкара топката в мрежата на гостите. Първоначално голът не бе зачетен заради маркирана засада. Прегледът на ВАР обаче показа, че такава няма и Сьорен Щорк маркира попадението и резултатът стана 2:0.

В 73-ата минута Банджамин Шешко пропусна добра възможност да вкара трето попадение, но се стигна до ъглов удар след добро спасяване на вратаря на Борусия.

В 82-ата минута Теосон-Джордан Сибачу счоки високо и стреля с глава, но не можа да намали изоставането на Мьонхенгладбах.

Отлична оферта за Германия-Унгария

Първи мач за Бундестима след отказването на трима големи

Нагелсман обмисля повиквателна за талант на Байерн Мюнхен

Става на въпрос за Паул Ванер

Хари Кейн е наказал всеки един съперник в Бундеслигата

Нападателят с изумително постижение в това отношение

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)