2. - Германия
  3. Левандовски донесе успеха на Байерн над Аугсбург (ВИДЕО)

Левандовски донесе успеха на Байерн над Аугсбург (ВИДЕО)

Баварците вече имат осем точки преднина на върха

Байерн отново се откъсна на осем точки пред Борусия Дортмунд на върха в Бундеслигата. В двубой от 21-и кръг тимът се наложи като гост на Аугсбург с 3:1.

Домакините започнаха добре и в самото начало можеха да поведат, но много сериозен пропуск направи Бобадийя.

В 15-ата минута Байерн наказа домакините с попадение на Роберт Левандовски. Томас Мюлер асистира на нападателя, който с хубаво изпълнение в наказателното поле реализира за 1:0.

До края на първата част баварците имаха още няколко шанса. Левандовски и Робен пропуснаха, а в 45-ата минута и силен удар от пряк свободен удар на Дъглас Коста бе спасен от вратаря Хитц.

След няколко пропуска и през второто полувреме Левандовски все пак покачи за 2:0. В 62-ата минута Тиаго го намери с прекрасен пас от над 30 метра и той пак нямаше проблеми да преодолее вратаря на Аугсбург.

Класическия резултат оформи Томас Мюлер след центриране от левия фланг на Дъглас Коща в 78-ата минута.

До края домакините върнаха едно попадение чрез Бобадийя, който получи пас от Есвейн и с удар в десния ъгъл се справи с Нойер.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)