2. - Германия
  3. Майнц повали Херта с 2:1 у дома

Майнц повали Херта с 2:1 у дома

Валери Домовчийски изигра 16 минути за берлинчани при загубата с 1:2 от Майнц в мач от петия кръг на немската Бундеслига. Гостите в Майнц бяха тези, които първи откриха резултата. В 50-ата минута влезлият като резерва Максимилиан Нику изведе Херта напред в резултата след добра флангова атака и подаване в наказателното поле. Нику успя да засече кълбото и от 15 метра прониза Кристиян Веткло

Валери Домовчийски изигра 16 минути за берлинчани при загубата с 1:2 от Майнц в мач от петия кръг на немската Бундеслига.

Гостите в Майнц бяха тези, които първи откриха резултата. В 50-ата минута влезлият като резерва Максимилиан Нику изведе Херта напред в резултата след добра флангова атака и подаване в наказателното поле. Нику успя да засече кълбото и от 15 метра прониза Кристиян Веткло.

През по-голямата част от мача соченият за фаворит в срещата гостуващ отбор не показа нищо, с което да заслужи победата. Логичното се случи в 80-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Грималди бе съборен в пеналта, а зад топката застана Андреас Иваншиц, който бе безгрешен в левия ъгъл.

Само пет минути след това обратът стана пълен, когато Аристид Бансе успя едва-едва да прокара топката под плонжа на Ярослав Дробни – 2:1 за Майнц.
След пет кръга и едва три спечелени точки Херта се бетонира на дъното в Германия. Maйнц с актив от осем точки продължава да следва Байерн, Щутгарт и Хофенхайм.