2. - Германия
  3. Мицански изтърка пейката, Лаки носи измъчена победа за Кайзерслаутерн (видео)

Мицански изтърка пейката, Лаки носи измъчена победа за Кайзерслаутерн (видео)

„Червените дяволи” биха измъчено 10 от Кьолн с 3:1

Илиян Мицански изгледа от близо първия двубоя на Кайзерлслаутерн от новия сезон в Бундеслигата. „Червените дяволи” отпразнуваха завръщането си в елита с трудна победа като гост на Кьолн. „Козлите” играха цял мач с човек по-малко, след като Юсеф Мохамед бе изгонен с директен червен картон във втората минута за нарушение срещу нападателя на кайзерите Ервин Хофер. Без помощта на новото си попълнение Мицански момчетата на Марко Курц все пак успяха да стигнат до победата. Хърватинът и основен конкурент на българина Сръджан Лакич вкара два късни гола, с които преодоля преднината на Кьолн „отговорност”, за която пое Миливое Новакович. В последните минути резервата Иво Иличевич оформи крайното 3:1.

След като Кьолн остана с човек по-малко, най-опасният нападател в тима на Звонимир Солдо, Миливое Новакович изведе „козлите” напред в резултата след непростима грешка на защитника Тобияс Зипел. Новакович открадна топката от противника си и с лекота откри резултата.

Кайзерслаутерн трудно успяваше да се възползва от численото си преимущество. Опитите на гостите бяха възнаградени в 70-ата минута. Лакич, известен сред привържениците на тима като Лаки, изравни резултата след добро взаимодействие с Родней. В 84-ата Лаки се разписа за втори път, след като получи кълбото в наказателното поле от резервата Иличевич. Хърватинът прониза вратата на Пецони с левия крак за 2:1. Четири минути по-късно самият Иличевич сложи край на спора благодарение на късметлийски рикошет на удара, който отправи от границата на наказателното поле.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)