2. - Германия
  3. ОБЗОР: Байерн и Дортмунд с лесни победи, продължават гонитбата в Германия (ВИДЕО)

Фрайбург не изспуска лидерите от поглед, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Байерн и Борусия Д записаха лесни победи в мачовете си от деветия кръг на Първа Бундеслига и продължават гонитбата помежду си на върха в класирането. Баварците отнесоха с 4:0 Хофенхайм, докато "жълт-черните" спечелиха с 3:1 гостуването си на Арминия. Тимът на Юлиан Нагелсман продължава да е първи с точка пред Дортмунд.

В Мюнхен Серж Гнабри даде аванс на тима си след 16 минута игра. В 30-ата Роберт Левандовски отбеляза дежурния си гол – 10-и от началото на сезона в Бундеслигата и 54-ти за календарната 2021 година. През втората част се разписаха Ерик Максим Чупо-Мотинг (82) и Кингсли Коман (87), а общо три гола на тима бяха отменени. Баварците бяха отново без треньора си Юлиан Нагелсман, който е нарантиниран заради коронавирус, но това не се отрази по никакъв начин на тима.

Борусия (Дортмунд) пък записа победа №7 от началото на сезона. Попаденията за футболистите на Марко Розе бяха дело на Емре Джан (31), Матс Хумелс (45) и Джуд Белингам (72), а за домакините се разписа Фабиан Клос (87).

Фрайбург остана непобеден, след като спечели гостуването си на Волфсбург с 2:0. Това е пета шампионатна победа за тима през сезона.

В 27-ата минута Филип Лийнхарт се разписа след центриране от фаул. Отначало беше отсъдена засада, но ВАР показа, че голът е редовен. В 32-ата обаче видеосистемата отказа да потвърди дузпа за гостите. В 68-ата те стигнаха и до втория си гол в мача, след като Лукас Хьолер беше точен с шут по земя след подаване на Кристиан Гюнтер. Така Фрайбург е трети в класирането с актив от 19 точки, докато Волфсбург е осми с 13.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)