2. - Германия
  3. Рангелов пак отбеляза за Енерги, но не завърши мача с Фортуна

Рангелов пак отбеляза за Енерги, но не завърши мача с Фортуна

Тимът от Котбус загуби мача си от 9-ия кръг, българският нападател бе изгонен

Българският нападател на Енерги Котбус Димитър Рангелов отбеляза поредния си гол за състезаващия се във Втора Бундеслига тим, но отборът на българина нямаше много поводи за радост в днешния си мач от 9-ия кръг на шампионата. Енерги отстъпи с 2:4 като гост на Фортуна Дюселдорф и освен това завърши сблъсъка с девет души, след като двама играчи на отбора от Котбус бяха изгонени. Един от тях бе Димитър Рангелов, който получи два жълти картона в рамките на само три минути.

Домакините от Фортуна имаха преднина от три попадения още в 26-ата минута на двубоя. Байстер (4
) откри още в самото начало, а Рьослер (17) удвои малко след като изтече първият четвърт час. Третото попадение отново бе дело на Байстер (26). При класическо предимство за Фортуна приключи и първата част.

Второто полувреме стартира кошмарно за гостите от Котбус – в 47-ата минута Роджър видя картона с червен цвят и остави тима си с човек по-малко. Въпреки това Енерги намали на 1:3 в 52-ата минута, а голмайстор бе българинът Димитър Рангелов. Само 180 секунди по-късно гостите се върнаха в мача, след като Хюнемайер отбеляза втори гол за тима от Котбус.

В 71-ата минута Димитър Рангелов видя за първи път картона с жълт цвят, а три минути по-късно бе принуден да напусне терена, след като бе предупреден официално за втори път. Така Енерги остана с девет души на терена, а всичко за гостите приключи във втората минута на даденото от съдията продължение, когато Грималди оформи крайното 4:2.

След поражението Енерги има актив от 14 точки и е на 9-ото място, докато Фортуна оглави класирането с 21 пункта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)