2. - Германия
  3. Рангелов с 10 минути игра за Борусия при загуба от Хамбургер

Рангелов с 10 минути игра за Борусия при загуба от Хамбургер

Българският национал Димитър Рангелов игра десет минути за своя Борусия (Дортмунд) при визитата на Хамбургер, която бе загубена с 1:4 от рурския тим. Това стана в двубой от втория кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Нордбанк Арена" в Хамбург.

Българският национал Димитър Рангелов игра десет минути за своя Борусия (Дортмунд) при визитата на Хамбургер, която бе загубена с 1:4 от рурския тим. Това стана в двубой от втория кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Нордбанк Арена" в Хамбург.

Домакините от Хамбургер започнаха по-активно мача. Още в 3-ата минута Гай Демел се възползва от грешка на стража на гостите Вейденфелд и откри резултата. Само една минута по-късно обаче Нелсон Валдес изравни, след като засече с глава пас от Якуб Бласчиковски.

В 10-ата минута след комбинация между Паоло Гереро и Зе Роберто последният отбеляза гол и даде аванс на домакините, които вече поведоха с 2:1 в резултата. Само две минути по-късно Гереро получи пас от новото попълнение Елирео Елия и от 7-8 метра разстреля стража на гостите Вейденфелд, за да направи резултата 3:1

В 72-ата минута новото попълнение на домакините Маркус Берг откри сметката си за клуба, като вкара четвъртия гол. Българският национал Димитър Рангелов замени Лукас Бариос в атаката на гостите в 80-ата минута. Той придаде голям тласък в офанзивната мощ на гостите, но въпреки това момчетата на Юрген Клоп така и не успяха да отбележат гол до края на мача.

След този двубой, Борусия заема 8-ото място в немската Бундеслига с актив от 3 точки, докато Хамбургер е на първо място с 4 точки.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)