2. - Германия
  3. Рангелов с гол и 72 минути при победа на Енерги (видео)

Рангелов с гол и 72 минути при победа на Енерги (видео)

Караславов резерва при разгром на Гройтер Фюрт

Отборът на Енерги Котбус постигна важна победа в борбата си за оставане във Втора Бундеслига, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Ерцебирге Ауе. Срещата се игра на стадион "Фраундшафт" и бе от програмата на 23-ия кръг на второто ниво на немския футбол.

Българският нападател Димитър Рангелов, който не попадна в групата на "лъвовете" за предстоящата контрола с Унгария на 29-и февруари, вкара 9-ия си гол за сезона, след като бе точен от дузпа в 58-ата минута, с която бе оформено и крайното 2:0.

Резултатът пък откри Сьоренсен в 11-ата минута, а българинът бе заменен в 72-ата.

След успеха домакините остават 11-и, но вече имат актив от 27 точки, на 8 от опасната зона. Гостите от Ауе пък са 14-и с 20 пункта.

В друг мач от този 23-и кръг на втора Бундеслига, отборът на Гройтер Фюрт размаза състава на Бохум с 6:2 като домакин.

Българският защитник на домакините - Асен Караславов, остана резерва, въпреки че в миналия кръг записа пълни 90 минути и се представи на стабилно ниво.

След победата Гройтер излезе временно начело в подреждането с актив от 47 точки, на 1 пред 2-ия Айнтрахт Франкфурт, но и с мач повече. Гостите от Бохум пък са 9-и с 30 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)