2. - Германия
  3. Равенство 1:1 между Херта и Бенфика

Равенство 1:1 между Херта и Бенфика

Двата отбора справедливо не излъчиха победител, Домовчийски не игра

Германският Херта (Берлин) и португалският Бенфика завършиха 1:1 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Срещата на „Олимпиащадион” се разви сравнително равностойно и двата отбора ще трябва да решат спора помежду им на реванша в Лисабон. Анхел Ди Мария откри за гостите в самото начало на двубоя. Половин час по-късно Хави Гарсия си отбеляза автогол. През второто полувреме нищо не се промени и резултатът 1:1 се запази. Българският нападател на Херта Валери Домовчийски бе оставен извън групата, въпреки че очакванията преди двубоя бяха да вземе участие.

Двубоят започна по фантастичен начин за гостите, които откриха резултата при първата си голова възможност. Анхел Ди Мария не остави шансове на Дробни в 4-ата минута след подаване на Карлос Мартинс. Последва логичен натиск на домакините. В 17-ата минута удар с глава на Арне Фридрих мина встрани от вратата на португалците. По-късно се случи същото и с опит на Максимилиан Нику. Патрик Еберт имаше най-добрата възможност да изравни в 28-ата минута, но и той не сполучи. Все пак натискът на Херта даде резултат в 33-ата минута, когато халфът на Бенфика Хави Гарсия си отбеляза автогол. Гостите имаха по-добрите шансове до края на полувремето. Най-напред пропуск направи Оскар Кардосо. В 45-ата минута на другата врата Луизао стреля с глава, но кълбото бе изчистено от отбраната на Херта.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме и в 55-ата минута Максимилиан Нику нацели гредата с удар с глава. Удари на Рафаел също завършиха безуспешно. Чак в 59-ата минута гостите съумяха да създадат положение чрез Рамирес, чийто удар мина встрани от целта. Двубоят продължи все така открито. Добри шансове за домакините имаха Рафаел и Пижек, а за гостите с пропуск се отличи Оскар Кародосо. Добър удар на острието на Херта Рамос бе спасен от Сезар десетина минути преди края. До края гостите бяха господари. Неуморната защита на домакините изчисти в 85-ата минута удар с глава на Кардосо. Това бе най-добрата възможност за Бенфика да си тръгне с още по-добър резултат от германската столица. Минута по-късно голмайсторът Ди Мария пропиля добра възможност. Така резултатът остана непроменен.

Реваншът в Лисабон е след седмица.

ХЕРТА БЕРЛИН – БЕНФИКА 1:1
0:1 Ди Мария (4’)
1:1 Гарсия (33’ авт.)

Херта: Дробни, Пижек, Фридрих, Фон Берген, Кобиашвили, Еберт, Сичеро, Нику (Кринге 61’), Янкер, Рафаел (Гекас 88’), Рамос.
Бенфика: Сезар, Аморим, Луизао, Луис, Пейшото, Рамирес (Менежес 63’), Мартинс (Аймар 63’), Гарсия, Ди Мария, Савиола (Витор 83’), Кардосо.

Жълти картони: Пейшото, Рамирес, Сезар (Бенфика)
Съдия: Тере Хауге, Норвегия
Стадион: „Олимпиащадион”, Берлин, 13 684 зрители

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)