2. - Германия
  3. Шалке надви Хановер с лекота и остава безгрешен през 2014-та (ВИДЕО)

Шалке надви Хановер с лекота и остава безгрешен през 2014-та (ВИДЕО)

"Миньорите" нанесоха първо поражение на новия наставник на Хановер Тайфун Коркут след 2:0 на "Фелтинс Арена"

Шалке победи у дома с 2:0 най-слабия гост в Бундеслигата Хановер в последния мач от 20-ия кръг. Две бързи попадения на Фарфан и Майер донесоха трети пореден успех за „миньорите” през 2014 година.

Трите точки поставиха Шалке убедително на 4-та позиция с 37 точки, само на две зад третия Борусия (Дортмунд). За Хановер това пък беше девета загуба от десет мача далеч от дома.

През цялото първо полувреме „кралскосините” играха много по-добре, а Хановер по-скоро изглеждаше уплашен.

В 39–ата минута Обаси пусна за Колашинац с петичка за двойно подаване отляво, босненецът проби до аутлинията самостоятелно и достави за Фарфан на празна врата за 1:0. Това беше осми гол за перуанеца през сезона.

Минута преди почивката Фарфан пусна в коридор за захождащия зад него на десния фланг Учида, а японецът върна от аутлинията за Макс Майер, който вкара втори гол на празна врата – 2:0.

През втората част Шалке изпусна шанса да зарадва „Фелтинс Арена” с още попадения, а това беше първа загуба за новия треньор на Хановер Тайфун Коркут, който стартира 2014-та с две поредни победи преди това.

Шалке е 4-ти с 37 точки, Хановер има 24 на 10-та позиция.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)