2. - Германия
  3. Щутгарт изнесе лекция на Стяуа (+ВИДЕО)

Щутгарт изнесе лекция на Стяуа (+ВИДЕО)

Копенхаген запази шансове за продължаване на 1/16-финалите, след като се наложи с 2:1 като гост на Молде

Отборът на Щутгарт надделя с категоричното 5:1 като гост на Стяуа Букурещ. Срещата бе от група „Е” на Лига Европа, а на почивката на двубоя немският тим водеше с 4:0. През втората част швабите достигнаха до още един гол, а Стяуа също вкара едно попадение и по този начин двубоят завърши при резултат 5:1 в полза на Щутгарт.

Поражението бе първо за Стяуа в групата. До този момент румънският тим имаше 3 успеха и едно равенство. Въпреки днешното поражение, Стяуа остава лидер в група „Е” с 10 точки. Щутгарт пък вече има 8 пункта и продължава да е на 2-ата позиция.

Сердар Тасчи откри резултата в полза на Щутгарт в 5-ата минута, а Мартин Харник покачи на 2:0 в 18-ата. В средата на първото полувреме немският тим достигна до трети гол, който бе отбелязан от Готоку Сакай, а малко след като изтече половин час игра от първия съдийски сигнал, Шинджи Оказаки бе точен за 4:0. През втората част Оказаки успя да отбележи още едно попадение – полузащитникът бе точен за 5:0 в 55-ата минута. Единственото попадение за домакините от Стяуа вкара Михай Костеа в 73-ата.

В другия двубой от групата Копенхаген победи Молде като гост с 2:1. Датският тим откри резултата в 21-ата минута, когато Сезар Сантин бе точен за гостите от дузпа. Домакините от Молде обаче все пак успяха да изравнят. Това се случи в 61-ата минута, а автор на гола за 1:1 бе Даниел Чима. Победното второ попадение за Копенхаген отбеляза Рурик Гисласон в 75-ата минута.

След тази загуба Молде вече няма как да се класира на 1/16-финалите. Копенхаген пък запази шансовете си за продължаване напред в турнира, като остава на 3-ото място в групата, но вече има 7 пункта. Молде остава последен с 3 точки.

В последните мачове от групата Стяуа гостува на Копенхаген, докато Щутгарт приема на свой терен Молде. И Стяуа, и Щутгарт, и Копенхаген все още имат шансове за класиране на 1/16-финалите.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)