2. - Германия
  3. Щутгарт преклони глава пред Молде, но ще играе на 1/16-финалите (+ВИДЕО)

Щутгарт преклони глава пред Молде, но ще играе на 1/16-финалите (+ВИДЕО)

Копенхаген и Стяуа не излъчиха победител

Отборът на Щутгарт загуби с 0:1 като домакин на Молде в мач от група „Е” на турнира Лига Европа. Въпреки поражението обаче, швабите успяха да си осигурят място на 1/16-финалите на надпреварата, като финишират на 2-ото място в групата. Молде завършва последен.

В другия мач Копенхаген и Стяуа Букурещ завършиха наравно – 1:1. Румънският тим завършва групата като лидер, докато Копенхаген приключва на 3-ото място в групата, като при успех над Стяуа днес щеше да задмине Щутгарт, но двубоят в Дания завърши при резултат 1:1 и по този начин датският тим не успя да се класира за 1/16-финалите, завършвайки трети.

На „Мерцедес-Бенц-Арена” в Щутгарт единственото попадение в мача падна в продължението на първата част и бе дело на Дави Анган.

В другия двубой от групата първи до гол успя да достигне отборът на Стяуа. Раул Русеску откри в полза на румънския тим в 73-ата минута, но до края на срещата Копенхаген успя да изравни. Автор на гола за крайното 1:1 бе Игор Ветокеле, а изравнителното попадение за датския отбор падна в 87-ата минута.

Така Стяуа финишира на 1-ото място в групата с актив от 11 точки. Щутгарт е 2-ри с 8 пункта, колкото има и третият Копенхаген, но датският тим има по-лоши показатели в директните си двубои с Щутгарт. Молде завършва на 4-ата позиция в групата с актив от 6 пункта.