2. - Германия
  3. Щутгарт разби Хофенхайм и е все по-близо до Байерн (ВИДЕО)

Щутгарт разби Хофенхайм и е все по-близо до Байерн (ВИДЕО)

Швабите постигнаха класически успех

Щутгарт продължава да прави невероятен сезон в Бундеслигата и е все по-близо до това, да си гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи Хофенхайм с 3:0 като гост в двубой от 26-ия кръг на шампионата.

Точни за „швабите“ бяха Енцо Мийо, Серу Гираси и Джейми Левелинг, като по този начин Щутгарт събра 56 точки на третото място, като е на 4 зад втория Байерн Мюнхен, докато Хофенхайм е 8-и с 33 точки в актива си.

В Зинсхайм гостите поведоха в резултата с гол на Енцо Мийо в 16-ата минута, когато той получи топката от Денис Ундав в наказателното поле и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Оливер Бауман.

В добавеното време на първото полувреме Ундав подаде към Серу Гираси, който бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара свой 21-ви гол в Бундеслигата за сезона.

След почивката Щутгарт вкара и трети гол, който бе дело на Джейми Левелинг, който бе на правилното място и до него достигна една топка след блокиран изстрел на Хироки Ито. Левелинг само това и чакаше и промуши топката в долния десен ъгъл, подпечатвайки успеха за „швабите“.

Отлична оферта за Германия-Унгария

Първи мач за Бундестима след отказването на трима големи

Нагелсман обмисля повиквателна за талант на Байерн Мюнхен

Става на въпрос за Паул Ванер

Хари Кейн е наказал всеки един съперник в Бундеслигата

Нападателят с изумително постижение в това отношение

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)