2. - Германия
  3. Щутгарт унищожи Борусия с 4:1

Щутгарт унищожи Борусия с 4:1

Швабите прегазиха вестфалци с три гола в края, пропускат и дузпа.

Щутгарт записа впечатляваща победа срещу Борусия Дортмунд с 4:1 в мач от 20-я кръг на немската Бундеслига. Домакините са непобедени под ръководството на Кристиян Грос и не са губили шампионатен мач от 29 ноември.

Срещата започна добре за Щутгарт и маржиналното си предимство в играта домакините успяха да материализират в 15-ата минута при невероятно разбъркване в близост до гол линията. Първоначално останаха съмнения, че Сантана от гостуващия тим си е отбелязал автогол след удар на Чиприян Марика. След повторенията стана ясно, че сантиметри преди гол линията топката е отклонил Павел Погребняк.

Първата част завърши с предимство за Щутгарт. То можеше да нарасне моменти след съдийския сигнал за начало на втората част. Румънският нападател и голмайстор на швабите Марика бе съборен от Патрик Овомоеля и с това спечели правото да изпълни дузпа. Той обаче запрати топката в напречната греда, а от там тя отскочи пред гол линията. Пропуснатата дузпа даде надежда на борещия се за влизане в Шампионската лига тим на Дортмунд. В 55-ата минута голмайсторът на „жълто-черните” Лукас Бариос отбеляза 10-я си гол от началото на сезона. Кевин Гроскройц нахлу по крилото и в момента, в който се изправи очи в очи с Йенс Леман, подаде към Бариос. Роденият в Буенос Айрес нападател стреля неспасяемо от 12 метра за 1:1.

След изравнителния гол Дортмунд се прибра в половината си, а това даде възможност на Щутгарт да търси победата с нов гол. Той падна в 77-ата минута, а негов автор стана Здравко Кузманович. Павел Погребняк бе съборен на 17 метра от вратата на Борусия. Зад топката бяха застанали няколко играчи на швабите. Със завидна лекота Кузманович запрати кълбото в близкия ъгъл на завърналия се в Борусия вратар Марк Циглер. Вторият гол на домакините се оказа решаващ в срещата с това, че отказа борусите от преследване на поне равенство.

В 86-ата Марика се възползва от неразбирателство между Нури Сахин и Марсел Шмелцер, пое топката и преодоля Циглер за трети път в двубоя. За да направи успеха си още по-изразителен Щутгарт отбеляза и четвърти гол в 89-ата минута. В края на мача точен бе Кристиян Треш след пас на Роберто Хилберт.

След 20-я кръг Щутгарт направи нова убедителна стъпка в подреждането и се изкачи до 10-ото място с 25 точки, след като в края на миналата година бе в зоната на изпадащите. Борусия запази четвъртата си позиция с 36 точки, но основно благодарение на равенството, което направи петия Хамбургер срещу Волфсбург в петък.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)