2. - Германия
  3. Страхотен Анортозис изпусна да победи Вердер - 2:2

Страхотен Анортозис изпусна да победи Вердер - 2:2

Кипърският Анортозис изпусна победа над немския Вердер с която щеше да увеличи значително шансовете си за класиране на 1/8 финалите. Двата тима завършиха при резултат 2:2 в мач игран на стадион "ГСП" в Никозия. Домакините имаха два гола аванс, но лесно изпуснаха конфортната си преднина

Кипърският Анортозис изпусна победа над немския Вердер, с която щеше да увеличи значително шансовете си за класиране на 1/8 финалите. Двата тима завършиха при резултат 2:2 в мач, игран на стадион "ГСП" в Никозия. Домакините имаха два гола аванс, но лесно изпуснаха конфортната си преднина.

Мачът започна със спорна ситуация. Още в началото домакините имаха претенции за дузпа. След центриране от ъглов удар топката се удари в ръката на Уго Алмейда, който бе в собственото си наказателно поле, но съдията си затвори очите в ситуацията. В ответната атака португалецът нацели напречната греда и само малшансът му попречи да открие резултата.

Мачът продължи при равностойна и динамична игра от страна на двата тима, но през първото полувреме не се стигна до голове. През втората част и двата отбора се активизираха и създаваха повече головия положения. В 62-ата минута домакините поведоха в резултата с гол на Никос Никулау, който засече с воле центриране от дясно и откри резултата в полза на неговия тим.

Само шест минути по-късно след перфектна атака на Анортозис, Савио удвои резултата, след като удар на негов съотборник бе избит от вратаря на Вердер Вандер, а бразилецът само добави топката в празната врата, за да удвои резултата. След двата гола пасив, футболистите на Вердер се активизираха и резултатът не закъсня. В 72-ата минута съдията Meхуто Гонзалес даде дузпа на гостите от Бремен за нарушение срещу Аарън Хънт в наказателното поле, а минута по-късно наказателният удар бе реализиран от Диего, който намали резултата.

Малко след това положение при една от атакита на бременци Хаги направи фрапатна грешка и подари топката на Клаудио Писаро, който обаче не успя да я насочи точно топката и пропусна да изравни резултата. В 88-ата минута Бьониш засече перфектно центриране отляво и с красив удар от движение изравни резултата. Домакините можеха да стигнат до победния гол в ответната атака, но вратарят на домакините Пандер се намеси добре и спаси отбора си от загуба.

След този мач Вердер остава последен в групата с 4 точки, а Анортозис има 6 и все още е с шансове за класиране на 1/8-финалите.

Всички снимки от мача можете да видите в секцията ''Фотогалерия''

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)