2. - Германия
  3. Тим от трета Бундеслига отстрани Майнц за купата в луд мач, Неделев извън групата

Байер Леверкузен вкара шест безответни гола, Дуисбург също се класира напред

Българският национал Тодор Неделев отново не попадна в групата на своя тим Майнц 05 за визитата на Шемницер от първия кръг на турнира за Купата на Германия.

Мачът се игра пред 10 287 зрители и редовното му време завърши при резултат 3:3, а в продълженията двата тима си вкараха по още две попадения, но отново не се победиха. Така се стигна до изпълнения на дузпи, при които по-точни бяха домакините.

Те се озоваха в ролята на догонващи след голове на Зимлинг (’24) и Оказаки (’49), но се върнаха в срещата с две попадения на Антон Финк за по-малко от пет минути.

Нападателят се разписа в 50-ата и в 53-ата, ала в 73-ата Коо отново даде аванс на гостите. Три минути преди края обаче Бюнет си вкара автогол и вкара двубоя в продължения.

В тях домакините поведоха за първи път чрез резервата Зиерис (‘103), ала Бюнет се реабилитира и седем минути по-късно възстанови равенството – 4:4.

Минута преди края на второто продължение Кел-Гомес отново даде аванс на Шемницер, но в даденото от рефера продължение друга резерва - Йоанес Гейс, вкара за 5:5.

При дузпите единствено Гонзало Рейес пропусна за Майнц и така домакините, който се подвизават в трета Бундеслига, се класираха за следващата фаза.

Там ще играе и Дуисбург, надвил с минималното 1:0 вкъщи Нюрнберг, както и съставът на Байер (Леверкузен), вкарал шест безответни попадения на Алемания Валдагесхайм.

Останалите срещи от турнира са в събота, неделя и понеделник.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)