2. - Германия
  3. Тошев остана резерва при загуба на Ерцгебирге

Тошев остана резерва при загуба на Ерцгебирге

Нападателят има само 12 минути от началото на сезона

Българският нападател Мартин Тошев остана резерва при загубата на Ерцгебирге Ауе с 2:3 от Гройтер Фюрт като гост в третия кръг на Втора бундеслига. Бившият играч на Пирин има само 12 минути от началото на сезона, след като се появи в края на мача от първия кръг срещу Хайденхайм (0:1). Припомняме, че треньор на Ерцгебирге е българинът Павел Дочев.

Иначе Себастиан Фрайс и Сердар Дурсун дадоха аванс от два гола на Гройтер Фюрт до 47-ата минута. Ерцгебирге успя да изравни до 78-ата минута. Марио Квесич и автогол на Марсел Франке дадоха надежди за обрат, но Кристиан Тиферт си изкара два бързи жълти картона и Марсел Франке се реваншира за автогола с победно попадение в 90-ата минута за Гройтер Фюрт.

След мача Ерцгебирге заема 10-ото място в класирането с 3 точки от 3 мача. Гройтер Фюрт е четвърти с 6 точки. Лидер е Хановер със 7.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост