2. - Германия
  3. Унион с ключов успех над Фрайбург, доближава участие в Шампионската лига (ВИДЕО)

Отборът от Берлин е все по-близо до голямата цел

Унион Берлин постигна ключов успех с 4:2 над Фрайбург в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. По този начин столичани събраха 59 точки в актива си, на три пред днешния си съперник, който е пети. Четвъртият РБ Лайпциг е с мач по-малко.

„Железните“ поведоха след едва пет минути игра. Шералдо Бекер намери с успореден пас Кевин Беренс в наказателното поле, а той прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Бекер също записа името си сред голмайсторите в 36-ата минута. Суринамецът получи разсичащ защитата пас от Робин Кнохе и стреля в мрежата на Фрайбург, след което отпразнува гола с маска на Спайдърмен.

Голямата звезда на Унион се разписа още веднъж само две минути по-късно, след като стреля от границата на наказателното поле, отново с асистенция на Кнохе.

Фрайбърг се върна в мача в десет минути след началото на второто полувреме. Винченцо Грифо центрира от ъглов удар, а Мануел Гулде скочи най-високо в наказателното поле и с глава вкара за 3:1.

В 70-ата минута Фрайбург намали изоставането си до 2:3, след като Грифо реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на Данильо Дуки.

Десет минути по-късно Шералдо Бекер записа втората си асистенция в мача, намирайки Айса Лайдуни в наказателното поле, а той се разписа за 4:2.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)