2. - Германия
  3. Воронин разпиля Рангелов, Ангелов и компания

Воронин разпиля Рангелов, Ангелов и компания

Отборът на Херта постигна важна победа с 3:1 при гостуването си на „българския” Енерги (Котбус). В герой за берлинчани отново се превърна Андрей Воронин, който записа хеттрик. Димитър Рангелов и Станислав Ангелов играха цял мач за Енерги, докато Валери Домовчийски записа едва 6 минути игра за Херта, след като се появи като резерва.

Първото полувреме започна с лек натиск на домакините. Още в 5-ата минута Рангелов шутира опасно от около 35 метра, но ударът му бе спасен от вратаря на Херта. Енерги продължи да атакува и в 20-ата минута отново удар на Рангелов бе спасен от стража на гостите. В следващата атака българинът спечели пряк свободен удар за своя отбор, а след неговото изпълнение, домакините успяха да поведат в резултата. Кагдас прати топката неспасяемо над вратаря на гостите с удар с левия крак и даде преднина на своя тим. Херта можеше да изравни резултата още в следващата атака, но удар на Еберт бе спасен с вещина от вратаря на Енерги. В 34-та минута Херта все пак успя да изравни резултата. Андрей Воронин засече с глава центриране на Еберт и прати топката в мрежата на домакините за 1:1. В самия край на полувремето гостите осъществиха пълен обрат, а Воронин отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Рафаел изведе украинеца, който с левия крак преодоля вратаря на домакините, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

През втората част Енерги опита да се върне в мача, но удари на Рангелов и Илиев бяха спасени от стража на гостите. Херта пък заигра на контраатаки и на няколко пъти можеше да вкара трети гол, с което да реши крайния изход от двубоя, но удари на Воронин, Дардай и Рафаел бяха спасени от стража на домакините. Рангелов изигра много силен мач, но нямаше късмет да се разпише. Две минути преди края на срещата Херта все пак успя да стигне до трети гол, като негов автор отново бе Андрей Воронин. Украинецът се измъкна от отбраната на домакините и с премерен удар преодоля стража на Енерги, с което оформи крайното 1:3.

След тази победа Херта остана лидер с актив от 46 точки, 4 пред Байерн, Хофенхайм, Волфсбург и Хамбургер, като и 4-те отбора имат по 42 точки. Енерги пък отново е в зоната на изпадащите с актив от едва 20 точки.

Енерги – Херта 1:3

1:0 Кагдас 21’
1:1 Воронин 34’
1:2 Воронин 44’
1:3 Воронин 88’

Енерги: Тремел, Цвитанович, Атан, Рост, Циблиг (Павичевич), Раделич (Йелич), Скела (Райнох), Илиев, Ангелов, Юлла, Рангелов

Херта: Дробни, Шимунич, Фридрих, Родней, Щайн, Сичеро, Дардай, Нику, Еберт (Бабич), Воронин (Пантелич), Рафаел (Домовчийски)

Стадион:
„Фройндшафт”
Съдия: Фишер

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)