2. - Германия
  3. Втори гол за Домо, втора победа за Херта

Втори гол за Домо, втора победа за Херта

Берлинчани надиграха Фортуна Дюселдорф с 2:1

Херта Берлин записа втората поредна победа в шампионата на втора Бундеслига. „Старата дама” победи с 2:1 Фортуна Дюселдорф, като едно от попаденията стана дело на българския нападател Валери Домовчийски. Домо се разписа във втора поредна среща, след като в първия кръг помогна на тима си с гол срещу Рот Вайс Оберхаузен.

Херта започна отлично гостуването си на „Еспри Арена” и в 25-ата минута канадският нападател Роб Френд откри резултата за берлинчани. Френд се бе позиционирал добре в наказателното поле на Фортуна. Никита Рукавица изпрати добро центриране в пеналта където нападателят протегна крак пред Тиаго и успя да прати топката в левия ъгъл на вратата.

Само минута по-късно Валери Домовчийски бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не успя да прати топката в мрежата, след като ударът му премина на сантиметри от външната страна на страничната греда.

Българинът се реваншира за пропуска си в 30-ата минута. Тогава нападателят се възползва от неизчистена топка в наказателното поле на домакините, откъдето със силен изстрел прокара топката под напречната греда за 2:0.

Херта установи контрол върху двубоя, но в 81-ата минута Фортуна все пак успя да намали разликата и да запази интригата до последно. Голът за Дюселдорф дойде след грешка на вратаря на Херта Микаел Ертс. Стражът бе напуснал гол линията си, а това не остана незабелязано за нападателя Уелингтон, който с прехвърлящ удар от 36 метра намери мрежата за 1:2. Всички надежди на домакините за нещо повече в този мач обаче рухнаха в последните две минути, в които Томас Брьокер получи два жълти картона и бе принуден да напусне терена.

Във временното класиране Херта е един от шест тима с пълен актив от точки.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)