2. - Германия
  3. "Зебрите" на Груев затънаха до гуша

"Зебрите" на Груев затънаха до гуша

Дуисбург падна у дома от Хайденхайн с 0:2 и се насочиха към изпадане от Втора Бундеслига

Воденият от Илия Груев Дуисбург направи нова крачка към изпадане от Втора Бундеслига след домакинска загуба с 0:2 от Хайденхайм в 28-ия кръг. След едва един успех в последните 12 мача "зебрите" категорично са последни.

Тимът на Груев тъкмо сякаш се беше стабилизирал със серия от четири мача без поражение, но днес отново се провали. Себастиан Грисбек откри за Хайденхайм в 24-ата минута пред над 14 000 зрители на „Шауинсланд Райзен Арена”.

„Зебрите” инкасираха и втори гол в началото на втората част, когато единственият чужденец в 11-те на гостите – норвежецът Бард Фин, покачи на 2:0 след пас на Денис Томала.

Смените на Груев не стигнаха дори за един гол, а Дуисбург е на последното 18-о място с 19 точки, на 6 зад 16-ото място, което праща на плейаут за оцеляване. До края на сезона Дуисбург има още 6 мача.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)