2. Група А
  3. Луис Суарес е Играч на мача Уругвай - Мексико

Луис Суарес е Играч на мача Уругвай - Мексико

Суарес вкара единственото попадение в мача на "Роял Бафокенг"

Луис Суарес, който вкара единственото попадение за 1:0 в полза на Уругвай срещу Мексико, беше определен за играч на мача на "Роял Бафокенг".

Голът му в 43-aта минута класира Уругвай на първо място в крайното подреждане в група "А".

Нападателят на Аякс не започна добре мача, след като изпусна отлично положение за гол още в 6-ата минута, когато бе изведен сам срещу мексиканския вратар. Той обаче засече във вратата центриране на Единсон Кавани, с което стана герой за отбора си.

Суарес направи феноменален сезон с екипа на холандския гранд като в 48 мача за тима отбеляза 49 попадения. В момента 23-годишният талант се продава за около 40 млн. евро.
Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Кои са героите и злодеите на Световното първенство в ЮАР?

Мюлер застана до Пеле в историята на световните първенства

Германецът, на възраст 20 години и 300 дни, стана най-младия футболист след "Краля", вкарал пет гола на Мондиал

Германия спечели третото място на Мондиал 2010 след зрелище и 3:2 над Уругвай (видео)

Носителите на общо пет световни титли подариха спектакъл на феновете в малкия финал на световното първенство

Льов доволен от духа на Германия

Наставникът коментира и ситуацията около новия му договор с националния отбор

Табарес: Допуснахме прекалено много грешки

Селекционерът на Уругвай Оскар Табарес сподели след загубата с 2:3 от Германия в малкия финал на световното първенство, че отборът му е направил прекалено много и прекалено фатални грешки в защита и това е причината за поражението.