2. Институции
  3. Доживотни наказания за арменски съдии, уреждали мачове

Доживотни наказания за арменски съдии, уреждали мачове

Европейската футболна асоциация (УЕФА) съобщи, че двама арменски съдии са получили доживотни наказания заради участие в уреждане на мачове

Европейската футболна асоциация (УЕФА) съобщи, че двама арменски съдии са получили доживотни наказания заради участие в уреждане на мачове. УЕФА обяви, че става въпрос за главния съдия Андраник Арсенян и Хованес Авагян, негов асистент. Арбитрите са били уличени, че са манипулирали мач заради печалба от залагания и доказателствата за това са мониторинг на движение на парични потоци и допълнителна информация. Двамата са международни съдии от малко повече от година, обяви Арменската федерация по футбол. Те били включени в листата на ФИФА през януари 2012-а година и само година и половина по-късно попадат под ударите на дисциплинарния правилник.

От Европейската централа обясниха, че става въпрос за мача между Викингур (Фарьорски острови) и Интер Турку (Финландия), игран на 11-и юли и завършил с успех на фарьорците с 1:0. Съдията Арсенян е обвинен в това, че помогнал и на двата отбора да си вкарат голове в среща, която очевидно вървяла към нулево равенство. Той дал две дузпи, по една за всеки отбор, като в 78-ата минута свирнал наказателния удар за домакините. Те открили резултата, а две минути по-късно съдията дал дузпа и за Интер Турку, но гостите път не успели да улучат вратата.