2. Институции
  3. Министър Нейков и „Аз обичам спорта” в Пазарджик на 18 май

Министър Нейков и „Аз обичам спорта” в Пазарджик на 18 май

В 12.30 ч министър Нейков ще награди победителите от турнира по футбол “Млади надежди”

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков ще посети на 18 май Пазарджик, който е поредният град, включил се в кампанията на МФВС „Аз обичам спорта”.

В 10 часа пред сградата на Общината стартира лекоатлетическа щафета за ученици с над 200 участника. В 11 часа е парадът на спортните клубове в града, които след това ще направят демонстрации.

Министър Нейков ще посети басейна в Общински плувен комплекс, където ще наблюдава наученото от деца с увреждания от СК „Шампион” и СК „Мустанг”, спечелили проекти по програмите на МФВС „Спорт за хора с увреждания и деца в риск” и направление „Обучение по вид спорт за хора с увреждания”.

В 12.30 ч министър Нейков ще награди победителите от турнира по футбол “Млади надежди”. Спортният празник в града ще завърши с демонстративно изкачване на сградата на общината.

Всички спортни обекти на територията на Пазарджик по празника на спорта ще работят безплатно за граждани от 10.00 до 17.00 часа.