2. - Испания
  3. АД В ИСПАНИЯ! Прекратиха Бетис - Севиля заради огромни безредици (ВИДЕО)

АД В ИСПАНИЯ! Прекратиха Бетис - Севиля заради огромни безредици (ВИДЕО)

АД В ИСПАНИЯ! Прекратиха Бетис - Севиля заради огромни безредици  (ВИДЕО)
Огромен скандал беляза дербито между Бетис и Севиля от 1/8-финала за Купата на Краля. Малко преди края на първото полувреме мачът бе прекратен при резултат 1:1.

Причината за това е, че човек от публиката хвърли прът и уцели в главата защитника на андалусийци Жоан Жордан.

Според информации от испанските медии, най-вероятно двубоят ще се доиграе утре пред празни трибуни. Има обаче и вариант на Севиля да бъде присъдена служебна победа.

Преди това Севиля поведе в 35-ата минута чрез Папу Гомес, който получи на границата на наказателното поле и с удар от движение откри резултата.

Бетис реагира бързо и възстанови равенството с куриозен гол в 39-ата минута. Тогава Набил Фекир отбеляза директно от корнер и възстанови равенството.

Докато играчите на домакините празнуваха, техен привърженик реши да хвърли на терена пластмасов прът, с който уцели в главата Жордан. Съдията моментално спря мача, за да види какво е състоянието на футболиста.

Последваха дълги размишления дали срещата трябва да се доиграе или да бъде прекратена. В крайна сметка бе решено да се случи второто.