2. - Испания
  3. Алавес спря Валенсия за Топ 6 в Испания (ВИДЕО)

Алавес спря Валенсия за Топ 6 в Испания (ВИДЕО)

Мачът от 27-ия кръг на Ла Лига завърши 1:1

Алавес попречи на Валенсия за Топ 6 в Испания. "Прилепите" си тръгнаха само с точка, въпреки че до 73-ата минута водеха в резултата. Мачът от 27-ия кръг на Ла Лига завърши 1:1. Така двата тима записаха шампионатно равенство на "Естадио Мендисороса" за първи път от 18 години.

Алавес е на 13-а позиция в класирането.

Гостите бяха по-активният отбор и резонно поведоха в резултата. В 34-ата минута Даниел Парехо откри резултата с чудесно изпълнение от пряк свободен удар и изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Алавес.

През втората част "прилепите" пропиляха няколко добри възможности да покачат резултата и така се стигна до изравнителното попадение в 73-ата минута. Едгар Мендес стреля, топката рикошира и влетя в мрежата на Яспер Силесен.