2. - Испания
  3. Атлетик Билбао и ПСЖ почти си гарантираха излизане от група F (видео)

Атлетик Билбао и ПСЖ почти си гарантираха излизане от група F (видео)

Атлетик Билбао и ПСЖ на 99 процента си гарантираха първите две места в група F на Лига Европа.

Испанците надиграха с 1:0 като гост тима на Залцбург, а французите се справиха у дома със същия резултат със Слован Братислава.

В Австрия гола на победата вкара Херера. Точно когато изглеждаше, че испанският отбор е по-вероятно да приеме гол предвид начина на игра на двата тима, се случи обратното. В 37-ата минута Илкер Мунаин успя да вдъхне живот на изгубена контраатака, давайки скрит пас към Херера, който с удар в ъгъла, спокойно преодоля вратаря на домакините Густафсон.

В другата среща от групата ПСЖ се измъчи със словашкия Слован. Все пак парижани спечелиха трите точки срещу аутсайдера. В 67-ата минута Нене намери непокрит супер звездата на домакините Пасторе, който със силен удар между краката на вратаря на Слован отбеляза.