2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) не прости на закъсалия Спортинг (Хихон) (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) не прости на закъсалия Спортинг (Хихон) (ВИДЕО)

Реал Сосиедад обаче подходи лежерно и направи 1:1 у дома с последния Леванте

Атлетик (Билбао) постигна третата си поредна победа в Ла Лига след 2:0 като гост на предпоследния Спортинг (Хихон) в 28-ия кръг. За Хихон това бе трето поредно поражение и шести мач без успех.

Бенят стреля силно по диагонала от пряк свободен удар в 27-ата минута, а вратарят Пичу Куеяр реагира лошо и изби слабо, което не спря топката по пътя към мрежата за 1:0.

Преди да изтече час игра Ариц Адурис чукна вдясно за Оскар Де Маркос, който силно по диагонала оплете в далечния ляв ъгъл – 2:0.

Еймаерик Лапорт беше изгонен за баските с втори жълт картон в 74-ата минута, но това не помогна на домакините, които пак загубиха.

Атлетик е шести с 44 точки, докато Спортинг (Хихон) има само 24 и е на предпоследното 19-о място.

По същото време последният Леванте взе едва шестата си точка като гост през сезона след 1:1 на „Аноета” срещу Реал Сосиедад.

Юри овладя след центриране от корнер отдясно и стигна до аутлинията вляво, върна по земя, а централният бранител Диего Рейес изигра умело като нападател, завъртя се и вкара през краката на вратаря на гостите Диего Марино за 1:0 в 14-ата минута.

10 минути по-късно баските избиха с глава центриране от корнер пред своята врата, но бразилецът Дейверсон хитро прехвърли веднага вратаря с глава за 1:1.

Реал Сосиедад доминираше в мача, но с лека ръка пропиля куп положения, като най-несериозен в това отношение се оказа резервата Брума, който пропиля най-добрата възможност от 3-4 метра на втора греда.

Реал Сосиедад е девети с 34 точки, докато Леванте е последен с 21, на 5 от спасителния бряг.