2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) окончателно потопи "Жълтата подводница" за Купата на краля (ВИДЕО)

Баските спечелиха и на "Ел Мадригал", Селта с лекота отстрани втородивизионния Кадис

Атлетик (Билбао) победи Виляреал и на реванша в турнира за Купата на краля и превзе „Ел Мадригал” с 1:0. Така баските са на четвъртфинал с общ резултат 4:2 след впечатляващия обрат от 0:2 на 3:2 на своя „Сан Мамес” миналата седмица.

Треньорът на „Жълтата подводница” Марселиньо даде почивка на Солдадо, Дос Сантос и Бакамбу, но това хич не се отрази добре на неговия тим.

В 21-ата минута централният бранител Лапорт пусна в коридор през центъра за Иняки Уилямс, който гардира топката срещу Байли и пусна покрай вратаря Барбоса за 1:0.

През втората част Солдадо, Джовани Дос Сантос и Денис Суарес влязоха от пейката, но Виляреал не успя дори да изравни и отпадна от турнира.

Напред продължава Селта, който победи уверено втородивизионния Кадис с 2:0 на „Балаидос” и спечели сблъсъка с общ резултат 5:0.

Джон Гуидети откри от дузпа за тима от Виго в 35-ата минута, а сърбинът Деян Дражич подсигури победата 13 минути преди края.