2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) остава в Ла Лига след обрат в края над Сарагоса (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) остава в Ла Лига след обрат в края над Сарагоса (ВИДЕО)

Резервите Йоренте и Ибай Гомес вкараха головете за 2:1 на "Ла Ромареда"

Атлетик (Билбао) обърна мача със Сарагоса за 10-ина минути в края и победи с 2:1 на „Ла Ромареда” в 36-ия кръг на шампионата. Победата
официално запази елитния статут на баските, а Сарагоса остава в зоната на изпадащите.

По-рано днес Депортиво Ла Коруня победи Еспаньол и момчетата на Маноло Хименес знаеха, че има трябва поне точка, за да се измъкнат от опасната зона.

И всичко започна добре за тях, когато Елдер Пощига достигна пас на Пако Монтанес и се разписа за 1:0 след 12 минути.

Де Маркос и Сусаета пропуснаха за Атлетик, но Сарагоса бе по-близо до нов гол. Апоньо с много силен изстрел прати на сантиметри от гредата.
През втората част Марсело Биелса пусна в игра Фернандо Йоренте и Ибай Гомес, а двамата обърнаха мача.

Пощига и Рочина изпуснаха да направят 2:0 и домакините платиха скъпо в края.

В 80-ата минута Сарагоса спря опасна атака на гостите, но последва нов удар, най-съобразителен бе Йоренте, който спря топката, обърна се пред вратата и елегантно мушна в мрежата за 1:1.

Кастийо и Пинтер направиха нови пропуски за Сарагоса и дойде ново наказание.

Във втората минута на добавеното време Ибай Гомес вкара победен гол за Атлетик след асистенция на Де Маркос и попари домакините.

Баските са спасени с 44 точки на 12-о място. Атлетик има аванс от 10 точки пред опасната зона два кръга преди края.

Сарагоса остава на 18-о място с 34 точки, като ще опита да настигне Ла Коруня (на една точка) и Осасуна (на две) в таблицата.
Шчесни ще трябва да намали цигарите в Барселона

Клубът определено не подкрепя неговата зависимост към тях

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)