2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) с класика срещу Спортинг (Хихон)

Атлетик (Билбао) с класика срещу Спортинг (Хихон)

Така с тази победа Атлетик е вече на 14-о място с актив от 16 точки, докато Спортинг е 12-и с 2 точки повече.

Отборът на Атлетик (Билбао) постигна важна победа с 3:0 у дома срещу тима на Спортинг (Хихон) в мач от 15-ия кръг на испанската BBVA лига.

Йоренте даде аванс на своя тим още в 5-та минута, след като реализира отсъдената от съдията дузпа. В 22-та минута Андони Ираола се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и удвои преднината на домакините. Само 10 минути по-късно резултатът стана класически в полза на Атлетик. Давид Лопес се възползва от хубаво подаване на Ираола и отблизо не сгреши – 3:0. През втората част не паднаха нови попадения и резултатът остана непроменен.