2. - Испания
  3. Атлетик Билбао с първа победа от началото на сезона (ВИДЕО)

Атлетик Билбао с първа победа от началото на сезона (ВИДЕО)

Баските спечелиха с 1:0 гостуването си на Селта

Атлетик Билбао спечели с 1:0 гостуването си на Селта Виго от третия кръг на Ла Лига. Попадението вкара Иняки Уилямс в края на първата част. Така Атлетик записа първа победа от началото на сезона.

Първата възможност в мача се откри пред домакините. В деветата минута Яго Аспас стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. Десет преди края на първата част баските поведоха с гол на Иняки Уилямс. Нападателят получи пространство в наказателното поле и с хубав удар намери мрежата.

Малко след това Брийс Мендес пропиля страхотен шанс да изравни. След почивката „лъвовете“ продължаваха да са по-активният отбор. В 50-ата минута Иняки Уилямс бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Час след началото Селта имаше претенции за дузпа, след като Санти Мина падна в наказателното поле, но наказателен удар не бе отсъден. В заключителните минути от редовното време Атлетик пропусна да сложи точка на спора с втори гол. Пропуски направиха Иниго Мартинес и Асиер Виялибре.