2. - Испания
  3. Атлетик Билбао се върна към победите с гол в първите секунди срещу Ейбар

Атлетик Билбао се върна към победите с гол в първите секунди срещу Ейбар

"Атлети" вече са в първата половина на таблицата в Ла Лига

Атлетик Билбао победи с минималното 1:0 Ейбар като домакин от 25-ия кръг на Ла Лига. На стадион "Сан Мамес" двата отбора показаха равностойна игра, но единственото попадение на домакините се оказа решаващо.

Голът в мача падна мигновено след първия съдийски сигнал и още преди да е изминала и минута игрово време Раул Гарсия откри за своя тим. Последваха по-добри минути за Ейбар, но удари на Чарлс, Оливейра и Кике минаха встрани от целта. Преди почивката пък Икер Мунианин изпусна възможност за втори гол за Атлетик.

След началото на втората част Ейбар показа повече желание за атака, но ударите им така и не бяха точни. Така след 70-та приемуществото отново бе за домакините, които също не успяваха да реализират шансовете си, като без успех бяха Иниго Мартинес и Иняки Уилямс.

Така с минималния си успех, който прекръсна серия от загуба и равен в предишните два кръга, Билбао вече заема осмото място с 33 точки, докато Ейбар е 11-ти с 31 и допусна да бъде изпревавен от днешния си съперник.