2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) спря черната си серия след 2:0 над Нумансия

Атлетик (Билбао) спря черната си серия след 2:0 над Нумансия

Тимът на Атлетик (Билбао) спря черната си серия след хубава победа с 2:0 над Нумансия. Това стана в мач от 13-тия кръг на испанската Лига "BBVA", който се игра на стадион "Сан Мамес" в Билбао пред 15 000 зрители.

Домакините бяха по-активно през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. В 6-ата минута Йоренте откри резултата, след като засече с глава центриране на Сусаета отдясно. Второто попадение в срещата отново бе дело на Йоренте в 30-ата минута, като в ситуацията получи чудесен пас от Мартинес, излъга двама бранителя на домакините и със силен удар от границата на пеналта удвои резултата.

След този мач Атлетик заема 16-то място в класирането с актив от 12 точки, а Нумансия е на 18-та позиция с 11 точки.